Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. Jolanty, Łukasza, Olimpii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Bezpieczne zakupy i spokojne Święta

Zakupy przez Internet to już norma dla 54% Polaków. Taka forma jest po prostu wygodna, zajmuje mniej czasu, którego ciągle nam brakuje, szczególnie w okresie przygotowań do Świąt. Z kolei e-zakupy za pomocą urządzeń mobilnych deklaruje 47%, czyli blisko połowa osób robiących zakupy online w ogóle. Sprawdź wyniki badań!
Badanie przeprowadzone na zlecenie marki Play wśród polskich użytkowników smartfonów pokazuje, że tylko 37% z nich zabezpiecza swoje urządzenie programem antywirusowym. To bardzo niewiele biorąc pod uwagę, że zadbanie o bezpieczeństwo jest niezwykle proste, a może zaoszczędzić nam wielu nieprzyjemności i strat. Zadbajmy o to właśnie teraz, gdy szczególnie często odwiedzamy e-sklepy, aby kupić w nich wymarzone prezenty pod choinkę dla swoich najbliższych.

Zatrzaśnij drzwi przed hakerem
Badania pokazują, że najczęściej w e-sklepach kupujemy odzież, dodatki i akcesoria, a także książki, płyty i filmy. Jednak niezależnie od tego, jakie upominki znajdą się na naszej tegorocznej liście prezentów świątecznych, ważne aby sam proces zakupowy był bezpieczny. Nie możemy w tym względzie polegać jedynie na zabezpieczeniach, które posiada sklep internetowy. Bardzo ważne jest, abyśmy sami zadbali o bezpieczeństwo urządzenia, z którego dokonujemy zakupu. Zwykle każdy z nas posiada na swoim komputerze program antywirusowy, jest dla nas oczywiste, że trzeba go mieć. A czy pamiętamy o tym, aby w taką samą ochronę wyposażyć swój telefon, z którego tak często dokonujemy płatności online? Badania przeprowadzone przez Play w październiku 2016 r. pokazują, że niestety nie. To duży problem, tym bardziej, że aż 65% użytkowników smartfonów płaci za zakupy w Internecie przy pomocy telefonu lub tabletu, a 23% podaje w trakcie transakcji numer karty kredytowej. Wychodzimy z błędnego założenia, że wystarczającym zabezpieczeniem jest korzystanie z oficjalnych aplikacji banku lub operatora płatności internetowych. Jeśli jednak nasze urządzenie mobilne nie posiada programu antywirusowego, to tak jakbyśmy celowo zostawili hakerowi otwarte drzwi do naszych poufnych danych, narażając się tym samym na niechciane nieprzyjemności i straty.

Kupuj świąteczne prezenty
wygodnie i szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie! Wielu z nas w poszukiwaniu prezentów dla swoich najbliższych odwiedzi sklepy internetowe, zamiast stacjonarnych. Dzięki możliwości dokonywania zakupów online oszczędzamy wiele czasu, którego w gorączce przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia zawsze nam brakuje. Fakt, iż wymarzony prezent dla przyjaciółki lub swojej drugiej połówki możemy zamówić korzystając z telefonu, np. wracając z pracy do domu tramwajem – niewątpliwie ułatwia życie. Chcemy, aby nasz upominek sprawił radość, wywołał uśmiech na twarzy oraz, aby po prostu okazał się udaną niespodzianką. Aby jednak przy tej okazji nie zafundować sobie niemiłej i kłopotliwej sytuacji tuż przed Świętami, uzbrójmy swoje urządzenie mobilne w program antywirusowy. Problem braku ochrony przed złośliwym oprogramowaniem urządzeń mobilnych dotyczy wielu z nas. Badanie pokazało, że co najmniej 16% transakcji bankowych na smartfonach przebiega w sposób niezabezpieczony, zatem skala zjawiska jest niemała, a jego rozwiązanie jest banalnie proste.

 


Ochrona Internetu, czyli must have każdego kupującego online

Bezpieczeństwo w Internecie jest kwestią, którą uświadamiamy sobie coraz częściej – na szczęście. Niestety także coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem cyberprzestępczości. Hakerzy są w stanie w prosty sposób wykraść nasze poufne dane, które podajemy w trakcie dokonywania transakcji internetowych. Jeśli nie chcemy podawać im na tacy numeru karty kredytowej, loginu i hasła do naszego e-konta w banku, koniecznie zainstalujmy na swoim telefonie program antywirusowy, który zapewni skuteczną ochronę przed tego rodzaju atakami i złośliwym oprogramowaniem.

Bezpiecznie z Play dzięki pakietowi Ochrona Internetu
Użytkownicy Play mogą korzystać z ochrony swoich smartfonów wręcz za symboliczną opłatą. Dwa pierwsze miesiące ochrony otrzymują za darmo, a przez kolejnych 10 miesięcy zabezpieczenie swoich transakcji online, to koszt jedynie 2,99 PLN miesięcznie. Wystarczy pobrać program ze sklepu Play (Android) lub z iStore (IOS), aby przed tymi świętami zaopatrzyć się w prezenty dla najbliższych szybko, wygodnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Usługę można także uruchomić wysyłając SMS na numer 228.

Źródła:
Badanie usługi Ochrona Internetu w Play, przeprowadzone przez Smartscope dla Play, październik 2016
Raport „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska”, kwiecień 2017
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Bezpieczne zakupy i spokojne Święta
Zakupy przez Internet to już norma dla 54% Polaków. Taka forma jest po prostu wygodna, zajmuje mniej czasu, którego ciągle nam brakuje, szczególnie w okresie przygotowań do Świąt. Z kolei e-zakupy za pomocą urządzeń mobilnych deklaruje 47%, czyli blisko połowa osób robiących zakupy online w ogóle. Sprawdź wyniki badań!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe