Poniedziałek, 19 listopada 2018r. ELŻBIETY, PAWŁA
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

NOVA - kąpiel maluszka to frajda!

Większość niemowląt i dzieci uwielbia wieczorną kąpiel. To czas wspaniałej i beztroskiej zabawy, dzięki czemu nie tylko oczyszczamy skórę maluszka, ale też zacieśniamy więzi z dzieckiem i pomagamy mu przygotować się do snu. Jednak dla niektórych dzieci (i rodziców!) mycie to najbardziej stresujące wydarzenie w ciągu dnia, którego efektem jest wanna pełna łez.
Bez względu na to, czy twój skarb płacze podczas kąpieli od urodzenia, czy kryzys nastąpił niedawno, możesz sprawić, że kąpiel znów będzie budzić pozytywne skojarzenia, zarówno dla ciebie, jak i twojego dziecka!

Bezpieczny maluch, spokojna mama!
Kąpiel może być okazją do wspaniałej zabawy, ale tylko wtedy, gdy zapewnimy maluszkowi odpowiednie warunki. Kluczową kwestią jest temperatura (optymalna wynosi 37ºC). Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli używamy specjalnego termometru, warto wyrobić sobie nawyk osobistego sprawdzania, czy woda nie jest zbyt ciepła. Większość dzieci bowiem jest bardzo wrażliwa na różnice temperatur i choćby jednorazowy incydent z nieco cieplejszą wodą może sprawić, że uraz do kąpieli pozostanie na długo w pamięci. W przypadku starszych niemowląt i dzieci musimy zadbać o to, by dno wanienki pokrywała dobrej jakości mata antypoślizgowa. Nawet niepozorne zachwianie się maluszka może spowodować utratę poczucia bezpieczeństwa dziecka, czego następstwem może być histeria w trakcie kąpieli!

Łazienka- najlepszy figloraj!
Niby każdy rodzic, który chce pokonać strach przed kąpielą u swojej pociechy wie, że pomocne w tym mogą okazać się zabawki. Często jednak popełniamy błąd i dosłownie zasypujemy malucha gadżetami, przez co dziecko czuje się "przytłoczone" ilością wrażeń. Lepiej więc postawić na 2-3 zabawki, które co kilka dni można wymieniać i dzięki temu pobudzać naturalną ciekawość u szkraba. Specjalne książeczki, mocowany przyssawkami kosz i lekkie piłeczki, a nawet poczciwe gumowe kaczuszki aktywizują wyobraźnię dziecka, pod warunkiem jednak, że nie będzie ich więcej niż... piany w wannie!

Nova - pielęgnacja i frajda!

Kluczem do wzbudzenia u brzdąca pozytywnych skojarzeń związanych z myciem są jednak odpowiednie kosmetyki. Wielu rodziców kieruje się przy tym wyborze jedną zasadą: preparaty muszą być kolorowe i intensywnie pachnące. Efektem stosowania takich środków może być jednak podrażniona skóra, szczypiące oczy oraz... niechęć do wieczornej kąpieli! Dlatego lepiej mieć na uwadze bezpieczeństwo i postawić na preparaty nie zawierające sztucznych barwników, zapachów i substancji, które podrażniają delikatną skórę dziecka. Wszystkie te warunki spełniają produkty marki NOVA Kosmetyki z linii Gocranberry i Mikkolo.

 


W ich składzie znajdziemy bogactwo naturalnych składników, takich jak: olej kokosowy i słonecznikowy, olejek żurawinowy, z pestek winogron, czy arbuza, które chronią i delikatnie pielęgnują skórę dziecka. Dodatkową zaletą preparatów marki NOVA Kosmetyki jest fakt, że naturalne składniki pachną tak pięknie, że nie trzeba już dodatkowych, sztucznych wzmacniaczy aromatu, a bogata i różnorodna formuła kosmetyków, wśród których znajdziemy emolienty, delikatne żele czy ultralekkie pianki, sprawi, że kąpiel będzie czystą zabawą!

Zamiast fontanny łez i długiego uspokajania maluszka - morze śmiechu i beztroski sen. Przekonaj się, że dzięki kilku zmianom i produktom marki NOVA Kosmetyki, wieczorny rytuał stanie się dla was najprzyjemniejszą chwilą!

Kosmetyków szukaj na www.novakosmetyki.pl
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
NOVA - kąpiel maluszka to frajda!
Większość niemowląt i dzieci uwielbia wieczorną kąpiel. To czas wspaniałej i beztroskiej zabawy, dzięki czemu nie tylko oczyszczamy skórę maluszka, ale też zacieśniamy więzi z dzieckiem i pomagamy mu przygotować się do snu. Jednak dla niektórych dzieci (i rodziców!) mycie to najbardziej stresujące wydarzenie w ciągu dnia, którego efektem jest wanna pełna łez.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

warto spróbować :)
Gabi 2018-01-15 17:30:22


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe