Piątek, 24 maja 2019r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Tzw. „worki pod oczami” lub opadające powieki to nie tylko problem estetyczny, ale także czasem i zdrowotny. Proces starzenia powoduje, że z czasem skóra powiek wiotczeje i zaczyna zwisać. Spojrzenie staje się mniej wyraziste co dodaje nam lat, a nawet może ograniczać widzenie. Żeby pozbyć się tego problemu wystarczy poddać się zabiegowi blefaroplastyki.
Co to jest Blefaroplastyka?
Pacjenci często latami borykają się z problemem tzw. „worków pod oczami” lub opadającymi powiekami, które postarzają, utrudniają codzienną pielęgnację, makijaż a nawet prowadzą do ograniczenia pola widzenia. Zdaniem dr n. med. Kamila Pietrasika chirurga plastycznego Kliniki Medycyny Estetycznej Estell: - Dziś nie ma potrzeby godzić się na te niedoskonałości, ponieważ ich prostym i dostępnym rozwiązaniem jest Blefaroplastyka, czyli bezpieczny zabieg korekty powiek górnych lub dolnych, który ma na celu przywrócenie ich młodszego wyglądu a czasem i poprawę funkcji.

We wskazanych przypadkach zabieg obejmuje także redukcję poduszek tłuszczowych, które nadają naszym oczom „zmęczony" wygląd. Często problem jest już na tyle daleko posunięty, że nadmiar skóry powiek górnych ogranicza pole widzenia. W przypadku obniżonych lub nisko osadzonych brwi, blefaroplastykę powiek górnych można zastąpić lub rozszerzyć o lifting brwi. Wymaga to dodatkowego zbadania Pacjenta/Pacjentki w czasie przedoperacyjnej konsultacji z lekarzem specjalistą.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
- Najczęściej na zabieg korekty powiek zgłaszają się Panie między 40 a 50 rokiem życia, ale w tym przypadku nie tylko wiek jest kryterium, ale także wrodzone predyspozycje – podkreśla dr n. med. Kamil Pietrasik. - Mamy pacjentów w wieku 35 lat a nawet młodszych.

Opadające powieki, czyli takie, gdy brzeg rzęsowy powieki górnej sięga do poziomu źrenicy lub niżej, to problem głównie osób starszych. Wiek nie ogranicza możliwość wykonania operacji powiek. Dolne powieki warto korygować, kiedy pod oczami zaczynają tworzyć się „worki”, które mogą być spowodowane przez nadmiar skóry, obecność przepuklin tłuszczowych czy wiotkość mięśnia okrężnego oka. Korekcja powiek może być wykonywana jednocześnie z liftingiem twarzy lub z podniesieniem brwi. Blefaroplastyka pozwala na odmłodzenie wyglądu nawet o 8-10 lat!

Jak przygotować się do zabiegu?
Przed każdym zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą chirurgii plastycznej, podczas której specjalista zbierze szczegółowy wywiad, przeprowadzi dokładne badanie, zleci konieczne badania oraz zaproponuje najlepszą metodę poprawy wyglądu powiek. W czasie konsultacji omawiany jest także dokładnie przebieg samego zabiegu, spodziewane efekty oraz postępowanie pooperacyjne.

Blefaroplastyka zabieg czy poważna operacja?


Korekta powiek górnych
Zabieg korekty powiek górnych przeprowadzany jest bez żadnych dolegliwości bólowych w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych lub na życzenie pacjenta w znieczuleniu ogólnym w warunkach szpitalnych. W przypadku powiek górnych cięcia prowadzone są w fizjologicznych bruzdach, tak aby powstałe blizny pooperacyjne nie były widoczne.

Korekta powiek dolnych
Podczas korekty powiek dolnych zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry, a we wskazanych przypadkach także i przepuklin tłuszczowych, na skutek czego uzyskuje się zmniejszenie nadmiaru tkanek w okolicy podoczodołowej (następuje likwidacja tzw. „worków”). W czasie tego samego zabiegu można także skorygować tzw. „dolinę łez” uzyskując efekt odmłodzenia całej okolicy podoczodołowej. We wskazanych przypadkach, w celu utrzymania naturalnego położenia i kształtu powieki dolnej, zabieg blefaroplastyki poszerza się o procedury mające na celu zwiększenie napięcia powieki dolnej.

W zależności od problemu występującego u pacjenta, zabieg może być przeprowadzony również poprzez dostęp przezspojówkowy, czyli bez żadnych blizn zewnętrznych, ale nie wszyscy. Pacjenci kwalifikują się do tej metody. Operacje estetyczne powiek dolnych wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub płytkim dożylnym w warunkach szpitalnych w zależności od rozległości zabiegu i preferencji pacjenta. Cięcia prowadzone są tuż poniżej brzegu rzęsowego powiek tak aby powstałe blizny pooperacyjne były jak najmniej widoczne. Szew śródskórny suwany jest w 7 dobie po operacji. Po 6 miesiącach blizna jest zupełnie niewidoczna.

Ile trwa rekonwalescencja?
W przypadku korekcji powiek górnych cienki szew śródskórny zostaje usunięty w 7 dobie po operacji. Powrót do normalnego funkcjonowania następuje po 1 tygodniu. Ostateczny efekt zabiegu pojawia się 4 tygodnie po operacji wraz z całkowitym ustąpieniem obrzęków. Po zabiegu korekty powiek dolnych powrót do normalnego funkcjonowania następuje po 1-2 tygodniach a pełen efekt zabiegu pojawia się po 4- 6 tygodniach od operacji w raz z całkowitym ustąpieniem obrzęków. W okresie po operacji powiek najistotniejsze jest chłodzenie okolic operowanych przez 2 – 3 doby. Dzięki temu obrzęki w 4 dobie są już tylko śladowe.

Blefaorplastyka – dlaczego warto?
- Korekta powiek górnych lub dolnych to bezpieczny zabieg, którego efekty są szybkie i spektakularne – podkreśla dr n. med. Kamil Pietrasik. Usunięcie nadmiaru skóry i pozbycie worków pod oczami daje natychmiast efekt odmłodzenia, poprawiając nie tylko wygląd, ale przede wszystkim poprawiając samopoczucie i samoocenę.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak pozbyć się worków pod oczami?
Tzw. „worki pod oczami” lub opadające powieki to nie tylko problem estetyczny, ale także czasem i zdrowotny. Proces starzenia powoduje, że z czasem skóra powiek wiotczeje i zaczyna zwisać. Spojrzenie staje się mniej wyraziste co dodaje nam lat, a nawet może ograniczać widzenie. Żeby pozbyć się tego problemu wystarczy poddać się zabiegowi blefaroplastyki.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe