Piątek, 22 lutego 2019r. Małgorzaty, Marty, Nikifora
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zdrowy uśmiech w czasie ciąży

Jak każda przyszła mama, troszcząc się o swoje zdrowie, starasz się zapewnić nienarodzonemu maleństwu to, co najlepsze. Służy temu zróżnicowana dieta, odpowiednia dawka ruchu, a przede wszystkim badania kontrolne. Wyjątkiem od tej reguły nie powinna być kwestia higieny jamy ustnej.
Ciąża bowiem to czas, kiedy wiele kobiet uskarża się na problemy na tym tle, których konsekwencje mogą być poważne zarówno dla przyszłej mamy, jak i dziecka.

Najpowszechniejszą przypadłością jest oczywiście próchnica – nieleczona może wpłynąć na niską masę urodzeniową dziecka, może też wywołać przedwczesne skurcze, a nawet przyczynić się do zakażenia w trakcie porodu. Innym powszechnym problemem, który może stanowić nie lada wyzwanie nawet dla pań, które przed ciążą cieszyły się nienagannym uśmiechem, jest demineralizacja (zwłaszcza utrata wapnia „przechwytywanego” przez dziecko) i występujący kamień nazębny, czego konsekwencją może być nawet wypadanie zębów. Nie sposób też nie wspomnieć o zapaleniu dziąseł (którego podstawowym objawem jest krwawienie), aftach czy podrażnieniach śluzówki.

Receptą na wszystkie te problemy jest właściwa higiena jamy ustnej, najlepiej przy użyciu odpowiednio dobranych produktów, bezpiecznych zarówno dla przyszłej mamy, jak i jej maluszka. W tej roli idealnie sprawdzą się organiczna pasta do zębów i płyn do płukania jamy ustnej marki Azeta Bio – stworzone specjalnie z myślą o paniach spodziewających się dziecka!

Opracowana z wielką starannością formuła pasty do zębów zawiera ksylitol hamujący rozwój szkodliwych bakterii oraz ograniczający tworzenie się osadu na płytce nazębnej. Oprócz tego, ksylitol sprzyja mineralizacji i poprawia przyswajanie wapnia, dzięki czemu zęby przyszłej mamy stają się mocniejsze i bardziej odporne na atak kwasów czy bakterii.

Inny składnik organicznej pasty do zębów marki Azeta Bio – wyciąg z aloesu - koi wszelkie podrażnienia, łagodząc afty, czy stany zapalne dziąseł. Warto również podkreślić, że w składzie organicznej pasty dla kobiet w ciąży Azeta Bio nie znajdziemy fluoru, szkodliwych dla środowiska substancji (takich jak wzmagające pienienie się produktu, a niezwykle szkodliwe dla roślin i zwierząt wodnych SLS), czy mentolu, mogącego wzmagać mdłości.

 


Doskonałym uzupełnieniem pasty do zębów Azeta Bio jest płyn do płukania jamy ustnej, który łączy w sobie moc znanego z medycyny ajurwedyjskiej oleju z miodli indyjskiej (działającego bakteriobójczo) oraz wyciągu z malwy, której przeciwzapalne i kojące działanie doceniali nasi przodkowie.

Organiczne produkty marki Azeta Bio – pasta do zębów i płyn do pukania jamy ustnej - zapewniają maksymalną ochronę przed próchnicą i innymi przypadłościami, a jednocześnie mają w swym składzie łagodne dla maluszka, mamy i otaczającego środowiska substancje. Dzięki połączeniu organicznych, najwyższej jakości składników, pielęgnacja zębów w czasie ciąży to czysta przyjemność!

Produkty dostępne na stronie https://mamytomy.pl/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zdrowy uśmiech w czasie ciąży
Jak każda przyszła mama, troszcząc się o swoje zdrowie, starasz się zapewnić nienarodzonemu maleństwu to, co najlepsze. Służy temu zróżnicowana dieta, odpowiednia dawka ruchu, a przede wszystkim badania kontrolne. Wyjątkiem od tej reguły nie powinna być kwestia higieny jamy ustnej.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe