Niedziela, 21 kwietnia 2019r. Jarosława, Konrada, Selmy
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Co spakować dziecku na wyjazd?

Wakacyjne podróże, ferie, wycieczki szkolne i wyjazdy do dziadków – nasze pociechy podróżują przez cały rok. Rodzice muszą jednak zadbać o to, by dzieci były do nich odpowiednio przygotowane. Im młodsze są nasze pociechy, tym mniejszą mają świadomość zagrożeń, jakie na nie czekają. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!
Mimo to, że na straży bezpieczeństwa oraz dobrego samopoczucia stają opiekunowie wycieczek, nie możemy jednak liczyć w 100% na to, że taka osoba zauważy u naszego dziecka pierwsze objawy choroby. Dlatego to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność nauczenia pociechy informowania oraz odpowiedniego zachowania się w takiej sytuacji.

Po pierwsze przygotowanie

Należy pamiętać, jak ważne jest dbanie o odporność dziecka – budowanej na zdrowej diecie oraz zapewnianiu wymaganej porcji witamin. Jest to proces długofalowy, którego nie zmienimy na tydzień przed wycieczką, dlatego powinien wejść on w nawyk już od najmłodszych lat. Kolejnym ważnym czynnikiem jest budowanie świadomości u dzieci. Niestety nie da się wykluczyć wszystkich negatywnych zachowań u naszych pociech. Szczególnie te najmłodsze podczas zabawy zapominają o myciu rąk, a także warzyw i owoców przed zjedzeniem. Zdarza się im również spożywać pokarmy, które upadły na ziemię. Należy zwalczać takie przyzwyczajenia i przypominać na każdym kroku, jakie mogą być ich konsekwencje. W takiej sytuacji łatwo bowiem o biegunki, które wyłączają dziecko z aktywnego spędzania czasu – a tego na wyjeździe chcemy uniknąć.

Sporządź listę

Od miejsca oraz długości wyjazdu będzie zależało, co należy spakować. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie stworzenie listy. Być może wydaje się to stratą czasu, jednak w efekcie o niczym nie zapomnimy i wyślemy dziecko ze spokojnym sumieniem na krótką wycieczkę czy dłuższy obóz. Pamiętajmy, by nie obciążać nadmiernie swojej pociechy i spakować tylko najważniejsze rzeczy. Na krótko przed wyjazdem sprawdźmy pogodę i od tego uzależnijmy dobór ubrań i obuwia. Jak wiadomo, warunków meteorologicznych nie da się całkowicie przewidzieć, dlatego postawmy również na rozsądek. Wycieczki mają to do siebie, że plan jest opracowany tak, by nikt się nie nudził. Należy jednak namówić dziecko na zabranie czegoś co umili czas w podróży, np. ulubioną książkę. Zapoznajmy się z programem wyjazdu i odpowiednio dobierzmy też kwotę na wydatki. Zazwyczaj wstęp za zwiedzanie miejsc na trasie wycieczki jest dodatkowo płatny, co również należy uwzględnić, przydzielając gotówkę dla swojej pociechy. Jednym z najważniejszych punktów na liście będzie spakowanie podręcznej apteczki. Jeżeli dziecko przyjmuje jakieś leki na stałe, należy poinformować o tym opiekuna wycieczki. W takim przypadku można również zdecydować się na przekazanie medykamentów osobie dorosłej. Będzie to dobrym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku młodszych pociech, które mogą zapominać o przyjęciu leków. Dodatkowo warto zaopatrzyć dziecko na wypadek sytuacji awaryjnych, np. wcześniej wspominanej biegunki.

 


Miejsce wycieczki


Niezależnie od tego, czy dziecko udaje się na wycieczkę w Polsce, czy poza granice kraju, trzeba przypomnieć mu o kilku zasadach:

• Częste mycie rąk.

• Niekupowanie jedzenia w niesprawdzonych i zaniedbanych lokalach.

• Picie wody butelkowanej, szczególnie na wycieczkach zagranicznych.

Jak wiadomo, nie wszystkich zagrożeń da się uniknąć. Trzeba brać również pod uwagę zarażenie się od drugiej osoby czy też zmiany klimatu. Te czynniki mogą skutkować problemami żołądkowymi, które zazwyczaj ustępują po kilku dniach. W przypadku dzieci, szczególnie tych najmłodszych, dolegliwości mogą być bardziej uciążliwe. Dlatego należy pamiętać, o tym, że podczas biegunki u dzieci może dojść do odwodnienia. Trzeba się tego wystrzegać i nawadniać organizm w zwiększonej ilości. Do tego celu można posiłkować się elektrolitami dostępnymi w aptece bez recepty. Dodatkowo powinno się podjąć leczenie, aby przyspieszyć powrót do zdrowia oraz złagodzić nieprzyjemne objawy.

Jak poradzić sobie z biegunką?

Rodzic powinien przygotować dziecko tak, aby mogło poradzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami choroby. Oprócz podstawowej kwestii, jaką jest przyjmowanie dużej ilości płynów, przyda się również wcześniej wyposażona podręczna apteczka. Dolegliwości należy leczyć, kluczowe będzie przyjęcie leków z grupy adsorbentów pochodzenia naturalnego, które wiążą lub wchłaniają oraz usuwają substancje odpowiedzialne za powstawanie biegunki w przewodzie pokarmowym.

Warto wybrać lek, który będzie ogólnodostępny, wydawany bez recepty, żeby zawsze mieć go ze sobą. Przykładem może być Smecta, ze względu na swój słodki waniliowo-pomarańczowy smak, który ułatwi podawanie go dzieciom. Co więcej, lek nadaje się zarówno dla tych starszych, jak i najmłodszych. Oczywiście opiekun wycieczki powinien kontrolować dawkowanie, niemniej warto wyposażyć pociechę w tego typu rozwiązanie, które pomoże łatwiej przejść przez chorobę.

*** SMECTA (Diosmectite);

1 saszetka zawiera 3 g diosmektytu (glinokrzemian); substancje czynne o znanym działaniu: glukoza, sacharoza. Postać farmaceutyczna: Proszek do sporządzania zawiesiny doustnej. Wskazania do stosowania: Leczenie ostrej biegunki u dorosłych i dzieci. Leczenie przewlekłej biegunki u dorosłych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat pomarańczowy, aromat waniliowy).

Podmiot odpowiedzialny: Ipsen Pharma, 65 Quai Georges Gorse, 92100 Boulogne Billancourt, Francja.

Informacji o leku udziela: Ipsen Poland Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 29, 00-867 Warszawa, tel.: (22) 653 68 00, fax: (22) 653 68 22.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Co spakować dziecku na wyjazd?
Wakacyjne podróże, ferie, wycieczki szkolne i wyjazdy do dziadków – nasze pociechy podróżują przez cały rok. Rodzice muszą jednak zadbać o to, by dzieci były do nich odpowiednio przygotowane. Im młodsze są nasze pociechy, tym mniejszą mają świadomość zagrożeń, jakie na nie czekają. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe