Sobota, 25 maja 2019r. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Czarnuszka, czyli złoto faraonów

Czarnucha, panna w zieleni, czarny kminek i złoto faraonów, tak określa się niewielkie nasiona czarnuszki siewnej. Nasiona czarnuszki mają wyjątkowe właściwości lecznicze, które wykorzystywane były już w starożytnym Egipcie do leczenia różnych schorzeń. Olej z nasion czarnuszki znaleziono w grobowcu Tutanchamona, dlatego czarnuszka często jest określana mianem „egipskiej”.
Nie da się ukryć, że złoto faraonów wciąż stanowi panaceum na wiele dolegliwości.

Olej z czarnuszki pozyskiwany jest z nasion tłoczonych metodą na zimno i przez to posiada charakterystyczny ostry, korzenny smak i zapach. Jednak najważniejsze są jego rozmaite właściwości.

Olej bogaty jest w kwasy OMEGA 6. Do ich rodziny należy kwas linolowy (LA) odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowego cholesterolu we krwi (korzystne działanie występuję w przypadku spożywania 10 g LA dziennie). Dodatkowo zawarta w oleju witamina A pomaga zachować zdrową skórę, wspomaga również prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Powody, dla których warto stosować olej z czarnuszki

Jednym z nich są działania pasożytnicze. Olej z czarnuszki przyczynia się do eliminacji z organizmu tasiemców - tak wynika z przeprowadzonych badań. Ponadto nasiona czarnuszki pomocne są w zwalczaniu zakażenia owsikami, gdyż niszczą zarówno dorosłe pasożyty, jak i ich jaja.

Dodatkowo olej z czarnuszki ma działania przeciwzapalne. Badania wykazały, że składniki oleju z czarnuszki hamowały uwalnianie histaminy, czyli działały jak leki przeciwhistaminowe stosowane powszechnie w alergii. Dzięki temu układ immunologiczny mniej agresywnie reaguje na alergeny z otoczenia.

Co więcej, olej z czarnuszki wspiera pracę wątroby. Organizm często potrzebuje oczyszczenia. A olej z czarnuszki siewnej wykazuje działanie antyoksydacyjne. Z tego prawdopodobnie wynika protekcyjny wpływ tego surowca na komórki wątrobowe i miąższu nerek oraz ochrona tych narządów i pozbywanie się toksyn z organizmu.

 


Wśród wielu dobroczynnych działań, nasiona z czarnuszki wykazują potencjalne działanie przeciwcukrzycowe. Zawarte w niej składniki przyczyniają się do obniżenia stresu oksydacyjnego, mają korzystny wpływ na regenerację i proliferację komórek trzustki, a także usprawniają metabolizm glukozy (zwiększają wydzielanie insuliny lub zmniejszają wchłanianie glukozy z pożywienia). Przyczynia się ona do normalizacji stężenia cukru we krwi, zwiększając zawartość glikogenu w wątrobie.

Olej z czarnuszki Oleofarm to prawdziwy przyjaciel w walce z kobiecymi problemami. Łagodzi podrażnienia suchej skóry, poprawia kondycję skóry dojrzałej, wzmacnia włosy, nawilża je i dodaje blasku, odżywia paznokcie i poprawia ich wygląd. Olej z czarnuszki jest środkiem spożywczym, dlatego nie ma ograniczeń w jego stosowaniu. Natomiast zalecane spożycie czarnuszki Oleofarm w kapsułkach w przypadku dorosłych i dzieci od 13. roku życia to 1 kapsułka dwa razy dziennie w trakcie posiłku.

Suplement diety 60 kapsułek z czarnuszki kosztuje 21,99 zł, olej z czarnuszki 24,99 zł.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Czarnuszka, czyli złoto faraonów
Czarnucha, panna w zieleni, czarny kminek i złoto faraonów, tak określa się niewielkie nasiona czarnuszki siewnej. Nasiona czarnuszki mają wyjątkowe właściwości lecznicze, które wykorzystywane były już w starożytnym Egipcie do leczenia różnych schorzeń. Olej z nasion czarnuszki znaleziono w grobowcu Tutanchamona, dlatego czarnuszka często jest określana mianem „egipskiej”.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe