Poniedziałek, 17 czerwca 2019r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Radzimy: Nawodnij skórę po lecie!

Woda stanowi około 70 % masy ciała dorosłego człowieka. Dlatego jej niedobór jest szkodliwy dla organizmu i może prowadzić nie tylko do złego samopoczucia i ogólnego osłabienia, ale również poważnych konsekwencji zdrowotnych, jej brak odczuje również nasza skóra.
Co nam szkodzi?

Słońce jest głównym sprawcą starzenia się skóry. Uważa się, że gdyby nie wpływ światła słonecznego na skórę, objawy starzenia się organizmu byłyby widoczne w dużo bardziej zaawansowanym wieku. Słońce niszczy włókna kolagenowe i elastynowe, efektem czego jest utrata jędrności i wiotczenie skóry, pojawianie się bruzd, zmarszczek oraz opadanie owalu twarzy.

Dodatkowo, wysuszenie skóry powoduje szereg innych czynników. Należą do nich: stosowanie różnego rodzaju używek, np. kawy, alkoholu czy papierosów, zanieczyszczenie środowiska i atmosfery, stresujący tryb życia, złe nawyki żywieniowe, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Nawilżenie plus natłuszczenie

O odpowiednim nawilżeniu ciała w istotny sposób decyduje również tłuszcz, ponieważ powierzchnię naskórka pokrywa tzw. ochronny płaszcz lipidowy, składający się z mieszaniny różnych tłuszczów i lipidów. Ta warstwa ochronna jest na tyle szczelna, że uniemożliwia parowanie wody z głębi ciała.

Picie codziennie minimum 1,5 litra wody, jest tak ważne, ponieważ dostarczając organizmowi wodę z zewnątrz tworzymy właśnie lipidowy płaszcz ochronny, chroniący przed wyparowywaniem wody.

Profesjonalna pielęgnacja


Latem i tuż po lecie warto więc szczególną uwagę poświęcić regeneracji skóry. Nie zawsze dzięki kremowi możemy zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie, dlatego dbanie o cerę wymaga wykonywania profesjonalnych i odpowiednio dobranych zabiegów nawilżających.

W Time Clinic specjaliści proponują Cryolift III + Led. Jest to zabieg polegający na znacznym obniżeniu ciepłoty ciała. Działanie zimnem dobieranym indywidualnie do rodzaju skóry, stymuluje ją i poprawia mikrokrążenie. Dzięki temu staje się ona odżywiona, a za sprawą stosowanych podczas zabiegu składników zyskuje optymalny poziom dotlenienia i nawilżenia. Wykorzystanie światła LED dodatkowo wzmacnia działanie aktywnych preparatów, maksymalne uelastycznienie skóry i przywrócenie jej prawidłowych funkcji.

Innym zabiegiem poprawiającym kondycję skóry jest zabieg Ogień i Lód. Rekomendowany w Time Clinic, przebiega w trzech etapach: oczyszczenie skóry (za pomocą lekkiego żelu przygotowującego skórę do zabiegu), nakładanie profesjonalnych masek (Intensive Resurfacing Mask i Intensive Rejuvenating Mask), neutralizacja i nawilżenie (poprzez serum z zaawansowaną witaminą C i wysokiej jakości Serum Hydra-Cool). Zabieg nie tylko poprawia nawilżenie i odżywienie skóry, ale też głęboko ją oczyszcza.

Time Clinic oferuje także Xylogic Anti-Age wykorzystujący cenne właściwości kwasu hialuronowego i peptydów. Podczas zabiegu stosowane są innowacyjne preparaty pielęgnacyjne, które pomagają uzyskać elastyczność i jędrność skóry oraz wygładzić niedoskonałości. Zapobiega też powstawaniu zmarszczek i redukuje istniejące, dlatego szczególnie polecany jest dla skóry dojrzałej. Zabieg dobrze wykonywać regularnie, gdy skóra potrzebuje odświeżenia i nawilżenia.

Więcej informacji na stronie http://timeclinic.pl/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Radzimy: Nawodnij skórę po lecie!
Woda stanowi około 70 % masy ciała dorosłego człowieka. Dlatego jej niedobór jest szkodliwy dla organizmu i może prowadzić nie tylko do złego samopoczucia i ogólnego osłabienia, ale również poważnych konsekwencji zdrowotnych, jej brak odczuje również nasza skóra.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe