Poniedziałek, 21 października 2019r. Celiny, Hilarego, Janusza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

5 mitów o pielęgnacji włosów

Czy Ty także co miesiąc udajesz się do fryzjerki, by podciąć końcówki włosów, bo słyszałaś, że to przyspieszy ich wzrost? Albo obawiałaś się wyrwać siwy włos z obawy przed tym, że w tym miejscu wyrosną dwa kolejne? Wokół pielęgnacji włosów krąży wiele mitów. Poznaj 5 z nich i dowiedz się, które możesz włożyć między bajki.
Wyczytane w prasie, przekazywane z ust do ust w pracy bądź zasłyszane w salonie fryzjerskim. Mogą wprowadzić w błąd, bo większość z nich to nie jest prawdziwa. Dlatego kolejnym razem, kiedy usłyszysz bądź przeczytasz poradę, dotyczącą pielęgnacji włosów zastanów się dwa razy, czy są na to jakieś dowody!

Mit nr 1: Włosy rosną szybciej, jeśli regularnie je podcinasz

Z lekcji biologii powinniśmy wiedzieć, że włosy nie są żywym organem. Zatem żadne podcinanie końcówek nie pobudzi ich do wzrostu. Włosy nie posiadają ani naczyń krwionośnych, ani zakończeń nerwowych. To właśnie dlatego nie odczuwasz bólu podczas ich podcinania. Zatem kiedy skracasz końcówki włosów ich cebulki, czyli miejsce, z którego wyrastają - nie mają pojęcia o tym, co właśnie uczyniłaś!

Mit nr 2: Nie wyrywaj siwych włosów, bo w tym miejscu wyrosną Ci dwa kolejne!


W mieszku włosowym po wyrwaniu włosa powstaje tylko jeden nowy włos. Mimo wszystko lepiej nie wyrywać włosów bez względu na ich kolor. Traktuj swoje włosy z szacunkiem.

Mit nr 3: Częste szczotkowanie włosów poprawia ich wygląd

Niestety nie jest to prawda. Niektórzy wierzą też, że regularne szczotkowanie włosów sprawia, że włosy są bardziej błyszczące. Jeśli nie masz mocno splątanych kosmyków to codzienne czesanie lepiej ograniczyć do minimum. Ponieważ może ono doprowadzić do łamania się włosów i rozdwajania ich końcówek.

 


Mit nr 4: Zbyt częste mycie włosów pogarsza ich kondycję


Podobno, jeśli codziennie myjesz włosy, możesz doprowadzić do ich wysuszenia. Jednak nie jest to prawdą, jeśli tylko odpowiednio dobierzesz szampon i odżywkę do ich codziennej pielęgnacji.

Mit nr 5: Nie rozczesuj włosów zaraz po ich umyciu, bo je zniszczysz

Mokre włosy stają się delikatniejsze i grubsze. Wówczas łatwiej dochodzi do ich uszkodzenia. Jednak jeśli dobierzesz odpowiednio włosów grzebień lub szczotkę i będziesz je delikatnie rozczesywać, wówczas nic im się nie stanie, nawet jeśli będą mokre. Ważne, tylko aby nie szarpać włosów podczas ich czesania, niezależnie od tego, czy są mokre, czy suche.

Powyższe mity możesz włożyć między bajki! Zadbaj o swoje włosy kompleksowo. Wybierz bezpieczne naturalne kosmetyki polskiej marki Kumazu, które powstały z miłości do natury oraz wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Preparaty pielęgnacyjne do włosów Kumazu nasycają skórę głowy i kosmyki na całej długości, niezbędnymi dla ich zdrowia i pięknego wyglądu składnikami. Są bezpieczne dla włosów, organizmu i środowiska naturalnego. Troskliwie pielęgnują, wzmacniają i nawilżają. A regularnie stosowane czynią włosy mocniejszymi, gęstszymi i pobudzają je do wzrostu.

Produkty znajdziesz na www.kumazu.pl 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
5 mitów o pielęgnacji włosów
Czy Ty także co miesiąc udajesz się do fryzjerki, by podciąć końcówki włosów, bo słyszałaś, że to przyspieszy ich wzrost? Albo obawiałaś się wyrwać siwy włos z obawy przed tym, że w tym miejscu wyrosną dwa kolejne? Wokół pielęgnacji włosów krąży wiele mitów. Poznaj 5 z nich i dowiedz się, które możesz włożyć między bajki.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe