Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Komfort i jakość życia – w pigułce!

Z badania, zrealizowanego na przełomie marca i kwietnia przez dom badawczy Biostat, w ramach kampanii edukacyjnej Antykoncepcja Szyta Na Miarę, wynika, że aż 74 proc. Polek, zapytanych o wpływ tabletek antykoncepcyjnych na codzienne funkcjonowanie potwierdziło, że doustna antykoncepcja hormonalna może zwiększyć komfort życia kobiety.
Jednocześnie 58 proc. pań odpowiedziało, że pigułki mogą poprawić jakość życia. W badaniu udział wzięły kobiety w przedziale wiekowym 18-60 lat. Co oznacza komfort i jakość życia w oczach współczesnych Polek?

Komfort i jakość życia – niejedno mają imię, co udowodniło przeprowadzone wśród Polek badanie, pokazujące kobiecy punkt widzenia. Współczesna doustna antykoncepcja hormonalna stworzona została z myślą o przedstawicielkach płci pięknej, aby móc nie tylko spełnić swoją podstawową – antykoncepcyjną funkcję, ale zapewnić również komfort w pożądanych przez kobiety obszarach życia.

„Pozytywne” życie seksualne

Aż 67 proc. Polek uznało, że tabletki antykoncepcyjne mogą wpłynąć pozytywnie na życie seksualne! Z czego to wynika? Antykoncepcja hormonalna daje kobietom poczucie stałego zabezpieczenia, dzięki czemu są one bardziej spontaniczne i czerpią przyjemność z intymnych momentów z partnerem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że prawidłowo dobrane tabletki antykoncepcyjne regulują gospodarkę hormonalną, co bezpośrednio przekłada się na dobre samopoczucie i zmniejszenie wahań nastroju. Liczne badania wykazały, że octan chlormadinonu – składnik niektórych tabletek antykoncepcyjnych - powoduje zwiększenie wydzielania się beta endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Efekt? Kobieta jest bardziej rozluźniona, zrelaksowana - a jej libido nie obniża się.

Atrakcyjny wygląd = pewność siebie


Dla 38,8 proc. kobiet jakość i komfort życia związane są również z wyglądem, który czasem - przez zaburzenia hormonalne - może ulec zmianie. Częstym efektem burzy hormonów są problemy natury dermatologicznej – uciążliwy trądzik czy łojotok, w leczeniu których preparaty stosowane na zewnętrz nie zawsze są wystarczające. Problemem może być również nadmierne owłosienie, zwane hirsutyzmem, potrafiące skutecznie odbierać kobietom pewność siebie. Antykoncepcja hormonalna, wykazująca działanie antyandrogenne, pomaga zniwelować problemy natury medycznej – i estetycznej, poprawiając cerę, wygląd włosów lub przywracając prawidłowy stan owłosienia.

 


Świadome macierzyństwo i realizacja planów


Planowane macierzyństwo to widoczna zmiana, jaka zaszła na przestrzeni lat u kobiet, w podejściu do rodzicielstwa. Kobiety chcą zostać mamami, podejmując tę ważną decyzję świadomie i odpowiedzialnie. Potwierdzają to wyniki badania, w którym aż 73,2 proc. Polek wskazało świadome macierzyństwo jako obszar, w którego planowaniu tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc. Co istotne, respondentki, jako kolejny obszar, w którym tabletki antykoncepcyjne mogą zwiększyć jakość i komfort życia, wskazały także realizację planów – 36,6 proc. Polek.

Koniec z „kobiecymi problemami”

Dolegliwości, związane z kobiecością, mogą skutecznie obniżać komfort codziennego funkcjonowania i negatywnie wpływać na jakość życia - szczególnie, gdy chodzi o menstruację. Według 61 proc. respondentek tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc rozwiązać problemy, związane z miesiączką. Pozaantykoncepcyjne właściwości współczesnej antykoncepcji sprawiają, że menstruacja nie musi być uciążliwa, bolesna, obfita lub przedłużająca się. Dzięki prawidłowo dobranej antykoncepcji, kobiety nie muszą rezygnować ze swojej codziennej aktywności i planów.

W przeprowadzonym przez Biostat badaniu 18 proc. Polek nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, dotyczące wpływu doustnej antykoncepcji hormonalnej na jakość i komfort życia, co pokazuje, że w obszarze edukacji jest jeszcze wiele do zrobienia. Antykoncepcja Szyta Na Miarę – projekt, stworzony z myślą o kobietach w różnym wieku, ma na celu edukowanie i pokazanie, że antykoncepcja, komfort i jakość życia mogą iść ze sobą w parze, dotrzymując przy tym kroku współczesnej kobiecie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.antykoncepcjanamiare.pl 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Komfort i jakość życia – w pigułce!
Z badania, zrealizowanego na przełomie marca i kwietnia przez dom badawczy Biostat, w ramach kampanii edukacyjnej Antykoncepcja Szyta Na Miarę, wynika, że aż 74 proc. Polek, zapytanych o wpływ tabletek antykoncepcyjnych na codzienne funkcjonowanie potwierdziło, że doustna antykoncepcja hormonalna może zwiększyć komfort życia kobiety.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe