Poniedziałek, 14 października 2019r. Alany, Damiana, Liwii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak radzić sobie z zazdrością?

Zastanów się przez chwilę jakby to było, gdyby Twój związek był wolny od zazdrości? Jakbyś się wtedy czuł? Jakie korzyści by to przyniosło Tobie i Twojemu partnerowi? Zazdrość to uczucie, które pojawia się w głównej mierze z lęku przed samotnością. Pragniemy, aby nasz partner był z nami na zawsze i jednocześnie obawiamy się jego utraty.
Związek natomiast powinien dawać nam radość, spełnienie, a tymczasem odczuwając zazdrość, przynosi nam niepokój i frustrację. Czujemy się zagrożeni tym, ze ktoś może nam odebrać partnera, a tym samym nasze szczęście. Jesteśmy czujni na każdym kroku. Jakikolwiek kontakt naszego partnera z płcią przeciwną powoduje, że zaczyna się w nas kotłować i zaczynamy wątpić w to, czy nadal jesteśmy ważni dla naszej drugiej połówki. Czy wiesz, o czym mówię? Prawda jest jednak taka, że możesz z tym skończyć. Zazdrość przede wszystkim powstaje w naszej głowie, a Ty nie musisz ślepo podążać za tym uczuciem. Przejmij świadomą pracę nad swoim związkiem i zacznij w pełni się nim cieszyć. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, jak to zrobić.

Jak radzić sobie z zazdrością?

Pracuj nad poczuciem własnej wartości. Zazdrość często wynika nie tylko z braku zaufania do innych osób, ale też do siebie. Dlatego w pierwszej kolejności zajmij się sobą. Przyjrzyj się swojemu wewnętrznemu głosowi i jeśli zauważysz, że jest on wobec Ciebie krytyczny, zmień to. Naucz się myśleć o sobie i mówić do siebie w sposób pozytywny. Kiedy pokochasz siebie, zaczniesz wysyłać pozytywną aurę, a przebywanie w Twoim towarzystwie będzie sprawiać innym więcej przyjemności.

Komunikuj się ze swoim partnerem. Sprawdź, czy w ogóle masz jakiekolwiek podstawy do zazdrości. Porozmawiaj o tym ze swoją drugą połówką. Powiedz, co czujesz i czego oczekujesz. Komunikacja to podstawa każdego udanego związku. Najgorszym jest obrażanie się na druga osobę bez podjęcia próby wyjaśnienia, o co nam tak naprawdę chodzi. Ty czujesz zazdrość, ale Twój partner wcale nie musi o tym wiedzieć, choć Tobie wydaje się, że powinien.

Mów śmiało i otwarcie, co Ci leży na sercu w opanowany sposób. Daj więcej swobody sobie i swojemu partnerowi. To normalne, że będąc w związku ma się wiele wspólnych zainteresowań i razem spędza się czas, ale nie zapominaj też o tym, że Ty i Twój partner dalej jesteście odrębnymi indywidualnościami. To jest całkowicie w porządku, że macie też różne pasje. Związek nie polega tylko na tym, że robi się razem wszystkie rzeczy, ale też na tym, aby dać swojemu partnerowi wsparcie oraz przestrzeń na realizację jego własnych pragnień.

A co jeśli mam rzeczywiste powody do zazdrości?


W takiej sytuacji przemyśl, czy ten związek ma w ogóle rację bytu. Czasem lepiej po prostu zakończyć jakąś relację, po to, aby przestać się zamartwiać i zrobić w swoim życiu miejsce na nową, bardziej wartościową. Wiem, że jest to trudne, ale nasze całe życie składa się z podejmowania decyzji,czasem łatwiejszych, a czasem trudniejszych. Na tym polega dojrzałe branie odpowiedzialności za siebie i swoje wybory.

Jeżeli czujesz, że Twój związek byłby szczęśliwszy gdybyś popracował nad sobą (sposobem komunikacji, przekonaniami) i rzeczywiście chcesz to zrobić to zapraszam na bezpłatną konsultację: https://www.zubercoaching.pl

Sylwia Żuber, life coach 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak radzić sobie z zazdrością?
Zastanów się przez chwilę jakby to było, gdyby Twój związek był wolny od zazdrości? Jakbyś się wtedy czuł? Jakie korzyści by to przyniosło Tobie i Twojemu partnerowi? Zazdrość to uczucie, które pojawia się w głównej mierze z lęku przed samotnością. Pragniemy, aby nasz partner był z nami na zawsze i jednocześnie obawiamy się jego utraty.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe