Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. Barbary, Hieronima, Krystiana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

K MAG redefiniuje trendy w mediach popkulturowych

Polski lifestyle odradza się. W polskich mediach popkulturowych powiało analogową rewolucją. Sprzedaż magazynów drukowanych stale rośnie. W 2026 roku świadomym konsumentem stanie się pokolenie Alpha, które może mieć największa siłę nabywczą w historii. Według Aleksandry Charzewskiej, której powierzono stanowisko dyrektor zarządzającej w K MAG — wiodącym magazynie lifestylowym.
- Generacja Alpha na pewno będzie konsumować wysokiej jakości treści, czyli fotografię, sztukę, publicystykę, przez online, o który wciąż intensywnie trzeba dbać. - mówi Charzewska. 

Oddać stery w dobre ręce

K MAG to dwujęzyczne pismo lifestylowe, które od ponad 14 lat wspiera młodych artystów. Nowy kierunek rozwoju magazynu i nowe trendy na rynku lifestyle’owym nadaje pracująca od roku na stanowisku dyrektor zarządzającej Aleksandra Charzewska.

- Wdrażanie strategicznych zmian powierzyłem Aleksandrze Chrzanowskiej, która dogłębnie zgłębia tajniki naszego portalu, zauważa i dba o potrzeby konsumentów, co pozwala jej na owocne współtworzenie sukcesu kmag.pl. Ola poza swoim sporym doświadczeniem w innych tytułach modowych i lifestyle’owych wniosła coś nieocenionego, czyli swoje młode spojrzenie i zaraźliwą energię - mówi Mikołaj Komar, Wydawca i Redaktor Naczelny K MAG.

- Mija rok jej pracy w naszym zespole, a wypracowała sobie zaufanie i sympatię całej redakcji. Patrząc na nasze obfite plany sądzę, że Ola się dopiero rozkręca! – dodaje Komar.

Zrozumieć i zadbać o potrzeby konsumentów


Konsumenci z pokolenia Alpha będą poszukiwać wysokiej jakości treści szczególnie w online. Warto zatem zadbać nie tylko o merytorykę i wygląd grafiki, ale również o technologię, bo liczyć się będzie sprawne działanie serwisu i bezpieczeństwo:

- Wraz z firmą Xfaang wdrożyliśmy nowy system, dzięki któremu strony ładują się szybciej, a koszty związane z zasobami serwerowymi są niższe. Tym samym zredukowaliśmy ślad węglowy kmag.pl o ponad 20% przy każdej wizycie na stronie. Zwiększyliśmy również bezpieczeństwo, przez co serwis jest bardziej odporny na ataki i naruszenie danych. Uzyskaliśmy wsparcie dla nowych funkcji, które wcześniej były trudne do zaimplementowania lub niemożliwe do osiągnięcia z użyciem starszej technologii. Poprawiliśmy również dostępność serwisu, by mogli z niego korzystać wszyscy użytkownicy niezależnie od ich ograniczeń. - mówi Aleksandra Chrzanowska, nowa dyrektor zarządzająca K MAG.

Zadbać o twórców


Konsument jest niezwykle ważny. Jednak ogromne znaczenie ma umiejętność budowania dynamicznego zespołu, w którym kreatywność nie będzie ograniczana: - W swojej karierze miałam przyjemność współpracować z wieloma fantastycznymi tytułami w tej kategorii, takimi jak Elle czy Vogue, ale to, co zastałam w K MAG-u, całkowicie zmieniło moje myślenie o lifestyle’u i zburzyło wszelkie utarte wcześniej przyzwyczajenia - mówi Aleksandra Charzewska.

- K MAG to medium prawdziwie niezależne. Za to właśnie od ponad 14 lat uwielbiają go czytelnicy i użytkownicy, a także świat kreatywny. W K MAG-u nic nie musimy i wszystko robimy po swojemu - kiedy chcemy, jak chcemy i z kim chcemy. Osobiście uważam, że tylko taki model pracy ma sens i przyciąga odbiorców. Niewymuskany, nieco hedonistyczny, a przede wszystkim bez nadęcia-  dodaje nowa dyrektor zarządzająca K MAG.

Twórcami w K MAG są również młodzi artyści, którzy mają możliwość promocji swoich prac na podstronie kmag.pl: - Samych prac jest prawie 40 tysięcy, a w naszym portfolio mamy takie nazwiska, jak: Sonia Szóstak, Yulia Kryvich czy Bartek Wieczorek. Ta artystyczna działalność K MAG-a zyskała uznanie na rynku sztuki wysokiej – dodaje Charzewska.

- Najlepsi z nich są wspierani również przez publikacje, organizowanie wystaw, angażowanie do akcji klienckich i konkursów kreatywnych. Ostatnio zaprezentowaliśmy ich pracę również w DESA Unicum, gdzie mieliśmy przyjemność objąć kuratelą wystawę “ Sztuka dziś. Wybór kuratora.” Ciekawi twórcy nowej generacji wybierani są podczas Moskitów, konkursu, w ramach którego przyznawane są nagrody w kategoriach fotografia, film, muzyka, art, moda i aktywizm.

Otworzyć się na międzynarodowe środowisko


Dzięki nowoczesnym technologiom staliśmy się obywatelami świata. Nie ma granic dla kultury. Istotna jest nie tylko jej dostępność, ale również udostępnianie twórczości polskich artystów na rynkach zagranicznych. K MAG jako dwujęzyczny magazyn wychodzi naprzeciw tym potrzebom, promując polską twórczość na największych światowych rynkach.

- Widzimy, że zachód niezwykle interesuje się naszą środkowo-wschodnią kulturą, dlatego chcielibyśmy umożliwić użytkownikom z Francji, Wielkiej Brytanii czy też Stanów Zjednoczonych poznanie naszego nowoczesnego folkloru, odkrywanie tutejszych artystów i czerpanie z naszej estetyki. A doświadczenie w tym już mamy — w końcu jako wydawca mamy ponad 5-letnie doświdczenie na rynku nowojorskim! – dodaje Aleksandra Charzewska.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
K MAG redefiniuje trendy w mediach popkulturowych
Polski lifestyle odradza się. W polskich mediach popkulturowych powiało analogową rewolucją. Sprzedaż magazynów drukowanych stale rośnie. W 2026 roku świadomym konsumentem stanie się pokolenie Alpha, które może mieć największa siłę nabywczą w historii. Według Aleksandry Charzewskiej, której powierzono stanowisko dyrektor zarządzającej w K MAG — wiodącym magazynie lifestylowym.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2023 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe