Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak oszczędzać w złocie i dlaczego warto?

Nieruchomości, obce waluty oraz złoto to częste formy inwestowania środków. Złoto uznawane jest za jedną z bezpieczniejszych form lokowania aktywów. Inwestycja w nie zyskuje na popularności zwłaszcza w okresach niepewności na rynku, takich jakie miały miejsce w ostatnich latach.
Dlaczego warto zainteresować się właśnie tą formą lokowania kapitału i jak najlepiej to robić?

Ostatnie kilka lat to zdecydowanie czas niestabilnej sytuacji na całym świecie. Inflacja, konflikty zbrojne, czy wcześniejsza pandemia sprawiają, że każdy z nas szuka takich form lokowania kapitału, aby ochronić wartość swojego majątku i być przygotowanym na różne sytuacje. Niezmiennie od lat złoto jest właśnie taką formą lokaty.

- Bardzo istotne jest to, aby wiedzieć, że złoto podczas niepewnych czasów chroni wartość pieniądza. Jest to bezpieczna forma lokowania majątku, idealna także podczas inflacji z jaką się obecnie zmagamy, bo chroni jego wartość. Teraz tak naprawdę każdy w złoto może zainwestować, niezależnie od tego, jakimi kwotami dysponuje. – tłumaczy Michał Tekliński, ekspert rynku złota, Goldsaver.pl.

Jak zacząć?

Złoto można kupować w różnej postaci, np. fizycznej czyli sztabek i monet lub postaci tzw. „papierowej” np. są to fundusze ETF czy akcje spółek wydobywczych.

- Zdecydowanie ten pierwszy sposób, jest najłatwiejszy i polecam go każdemu, kto chce zacząć. Tutaj od razu możemy kupić sztabkę lub monetę, a co więcej teraz dzięki sklepowi Goldsaver.pl, mamy możliwość dokonywania zakupów złota za kwotę minimum 50 zł, przez dowolną ilość czasu, aż uzbieramy całość potrzebną na sztabkę uncjową, czyli ważącą 31,1 gram. Wtedy trafia ona w nasze ręce. Nazywamy to kupowaniem złota „po kawałku” – pozwala to na inwestowanie niezależnie od środków jakimi dysponujemy. Nie musimy się spieszyć, możemy wpłacać po 500, 300, czy nawet 100 zł. To świetna forma oszczędzania dla rodzin, ale i dla każdego, kto pragnie bezpiecznie ulokować swoje środki
– dodaje Michał Tekliński. – Goldsaver jest pierwszym sklepem, który umożliwił kupowanie złota w taki sposób.

Długoterminowe inwestowanie w złoto przy wsparciu Goldsaver.pl ma wiele korzyści:

1. Zabezpieczenie przed inflacją: Złoto ma tendencję do zyskiwania na wartości w okresach wzmożonej inflacji, co może pomóc w zachowaniu siły nabywczej inwestycji.

2. Niezależność od rynków: W odróżnieniu od rynków kapitałowych, wartość złota nie jest bezpośrednio uzależniona od wyników giełdowych czy kondycji gospodarki.

3. Limity podaży: Złoto jest surowcem o ograniczonej podaży - nie można w łatwy sposób zwiększyć jego ilości, jak to ma miejsce w przypadku gotówki. Dlatego rosnący popyt może wpłynąć na wzrost jego ceny.

4. Dywersyfikacja portfela: Dodanie złota do portfela inwestycyjnego może pomóc w zrównoważeniu ryzyka i ochronie kapitału w zmiennych warunkach rynkowych. W obliczu dynamicznych zmian na arenie globalnej i rosnącej niepewności ekonomicznej, inwestowanie w złoto jest logiczną strategią dla tych, którzy poszukują stabilnego zabezpieczenia swoich aktywów. A teraz może sobie na to pozwolić każdy. Nabyte sztabki inwestycyjne można przekazać dzieciom czy odsprzedać z zyskiem.

Goldsaver:

Goldsaver jest częścią Goldenmark. Od lat dostarcza fizyczne złoto - sztabki i monety. Jest jednym z największych w Polsce dystrybutorów złota fizycznego na rynku klientów indywidualnych.

https://goldsaver.pl/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak oszczędzać w złocie i dlaczego warto?
Nieruchomości, obce waluty oraz złoto to częste formy inwestowania środków. Złoto uznawane jest za jedną z bezpieczniejszych form lokowania aktywów. Inwestycja w nie zyskuje na popularności zwłaszcza w okresach niepewności na rynku, takich jakie miały miejsce w ostatnich latach.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe