Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. Barbary, Hieronima, Krystiana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Ekspert wyjaśnia: 3 fakty na temat miceli

Efektywny demakijaż to klucz do pięknej i zdrowej cery. W przypadku skóry wrażliwej oczyszczenie powinno być perfekcyjne… i ekstremalnie delikatne. Czy to możliwe? Kosmetolodzy wskazują, że zdecydowanie tak – z pomocą miceli. Świat beauty pokochał te maleńkie „cząsteczki do zadań specjalnych”. Czego jeszcze o nich nie wiesz?
Skóra wrażliwa, czyli atopowa, naczynkowa lub ze skłonnością do podrażnień wymaga ekstremalnie skutecznej i bardzo delikatnej pielęgnacji – w tym właśnie demakijażu. Oznacza to konieczność wyboru takich składników, które będą bardzo efektywnie oczyszczały skórę, a przy tym będą sprzyjały ukojeniu i nie wywołają podrażnień. Perfekcyjny demakijaż wrażliwej cery to taki, który… właściwie „wykonuje się sam”. Czy to możliwe?

Z pomocą przychodzą nam micele, czyli jedno z ważniejszych odkryć świata beauty. W dużym skrócie – to cząsteczki, które działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia z naszej skóry. Co warto wiedzieć o właściwościach miceli? Poznaj 3 kluczowe fakty na ich temat. Kosmetolog podpowiada.

FAKT 1: efektywne oczyszczenie

Micele kryją w sobie wielką moc oczyszczenia. Czym są i jak działają? Są to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, a cząstki hydrofilowe z kolei pochłaniają kurz oraz zabrudzenia jakie osiadają na skórze. W ten sposób, dzięki swoim unikalnym właściwościom, micele „potrafią” efektywnie wchłaniać zanieczyszczenia znajdujące się na skórze, czyli… działają jak gąbka! Wykorzystując produkty oparte na bazie miceli, np. płyny lub kremy, możemy bardzo skutecznie i delikatnie oczyścić cerę – unikając pocierania wacikami i procedur, które mogłyby ją podrażnić. Inwazyjne działanie nie jest konieczne, ponieważ micelarna „gąbka” sama przyciąga zanieczyszczenia.

FAKT 2: krem lub płyn – wybór należy do nas


Produkty micelarne dają nam możliwość wyboru. Oprócz efektywności miceli specjaliści wskazują na jeszcze jedną zaletę tych małych cząsteczek – można zamknąć je zarówno w płynie micelarnym, jak i w… kremie do demakijażu. Mamy zatem możliwość doboru dokładnie takiego produktu, jaki odpowiada właściwościom naszej cery i zwyczajom, którym hołdujemy w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Która forma jest lepsza? Kosmetolodzy zdecydowanie odpowiadają: oba rodzaje kosmetyków są bardzo skuteczne i świetnie sprawdzają się w przypadku skóry wrażliwej. Decyzja należy zatem do nas.

– Krem micelarny do mycia i demakijażu SOLVERX® świetnie sprawdza się w przypadku tych osób, które preferują demakijaż przy użyciu wody. To bardzo ważne, by rutyna pielęgnacyjna nie tylko była bardzo skuteczna, ale także dawała nam poczucie wygody i komfortu – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. – Demakijaż kremem micelarnym to dobre rozwiązanie dla pań, które cenią komfortowe konsystencje. Produkt łatwo spłukuje się za pomocą wody i nie pozostawia tłustego filmu na skórze – dodała.

FAKT 3: micele to synonim delikatności

Kosmetolodzy podkreślają, że produkty micelarne są polecane dla „wrażliwców”. Dlaczego? Ponieważ skóra wrażliwa zawsze wymaga wyjątkowo delikatnego demakijażu, czyli takiego, który możemy wykonać zaledwie kilkoma muśnięciami wacika. To absolutny must. Taka cera zwykle jest bardzo reaktywna i źle wpływają na nią długotrwałe i zdecydowane procedury pielęgnacyjne. Pocieranie, mycie bardzo ciepłą wodą, czy kilkukrotne zmywanie warstw makijażu to działania, których należy absolutnie unikać (zawsze, niezależnie od typu cery!). I tu właśnie wybrzmiewa jedna z kluczowych zalet produktów micelarnych – bez względu na formułę, z jakiej korzystamy (krem lub płyn), zawsze sprzyjają delikatności. Nie pocieramy, ponieważ… po prostu nie musimy.

– Zanieczyszczenia zamykane są w micelach, a następnie usuwane – za pomocą wacika, jeśli mamy do czynienia z płynem, lub spłukiwane wodą, jeśli korzystamy z kremu micelarnego do mycia i demakijażu. W ten sposób łączymy łagodność oczyszczenia z wysoką efektywnością, która jest konieczna dla utrzymania pięknego i zdrowego wyglądu skóry – powiedziała Agnieszka Kowalska.

KREM MICELARNY do mycia i demakijażu twarz i oczy SERIA SENSITIVE SKIN
  • Krem do demakijażu idealny dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz hiperpigmentacji.
  • Dzięki zawartości prebiotyków skóra utrzymuje balans między korzystnymi a złymi drobnoustrojami. Prebiotyki wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie. 
  • Idealnie nadaje się do codziennego demakijażu twarzy i oczu.
  • Formuła kremu micelarnego powoduje, że podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Zapewnia to delikatność dla skóry wrażliwej.

Pojemność: 100 ml
Cena: 32 zł

SOLVERX PŁYN MICELARNY DO DEMAKIJAŻU SERIA SENSITIVE SKIN 
 
  • Skutecznie oczyszcza, ujędrnia oraz regeneruje skórę twarzy.
  • Nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka.
  • Niezwykła formuła zawiera składniki, które umożliwiają usunięcie makijażu i zanieczyszczeń bez potrzeby intensywnego pocierania, co jest szczególnie istotne przy skórze wrażliwej i z podrażnieniami.
  • Zawarty w składzie niacynamid działa przeciwzapalnie i nawilżająco, a jednocześnie chroni skórę przed wolnymi rodnikami i likwiduje szkodliwe działanie smogu i zanieczyszczeń. Aloes intensywnie rewitalizuje skórę, łagodzi podrażnienia oraz dogłębnie ją odżywia.
  • Skóra odzyskuje elastyczność, jest idealnie nawilżona i promienna.

Pojemność: 400 ml
Cena: 22 zł
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Ekspert wyjaśnia: 3 fakty na temat miceli
Efektywny demakijaż to klucz do pięknej i zdrowej cery. W przypadku skóry wrażliwej oczyszczenie powinno być perfekcyjne… i ekstremalnie delikatne. Czy to możliwe? Kosmetolodzy wskazują, że zdecydowanie tak – z pomocą miceli. Świat beauty pokochał te maleńkie „cząsteczki do zadań specjalnych”. Czego jeszcze o nich nie wiesz?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2023 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe